Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Wykorzystanie taśm PP

W firmach budowlanych, transportowych i produkcyjnych, towary gotowe do wysyłki, są pakowane do kartonowych pudeł i jeżeli są lekkie, to są zaklejane klasycznymi taśmami klejącymi. Są one wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, które z jednej strony jest okryte warstwą kleju. Taka taśma się sprawdzi, jeżeli ciężar załadunku nie przekracza dwudziestu kilogramów.

Z czego jest wykonana taśma PP?  

taśmy ppOd sposobu zapakowania towaru, zależy ich bezpieczny transport. Jeżeli załadunek ma dużą masę, to potrzebne są specjalne taśmy, albo pasy, które utrzymają go w bezpiecznej pozycji w czasie transportu i przechowywania. Do takich ładunków najczęściej są wykorzystywane taśmy plastikowe, które są sztywne i nie ulegają naciąganiu, albo taśmy PP, które są wykonane z polipropylenu. Jest to tworzywo sztuczne o dużej gęstości, które jest odporne na wilgoć, działanie wysokiej i niskiej temperatury, oraz na ściskanie. Posiada szerokie zastosowanie w przemyśle chemicznym, włókienniczym, elektronicznym, a także samochodowym. Taśma PP jest popularnie stosowana do pakowania dużych paczek i palet z towarem, które dzięki taśmie są dobrze stabilizowane. Tworzywo z jakiego jest wykonana zapewnia dużą odporność na odkształcenia, dzięki czemu taśma może utrzymać w jednej pozycji duży i ciężki załadunek. Taśma jest sprzedawana w formie nawiniętej na rolki i posiada najczęściej szerokość dziewiętnastu milimetrów, grubość do jednego centymetra i długość tysiąca stu metrów bieżących. Taśma polipropylenowa jest alternatywą dla taśmy stalowej, która pod wpływem wilgoci, po pewnym czasie może zacząć rdzewieć. Taśmy spinamy za pomocą specjalnych zaczepów, zapinek drucianych lub zgrzewamy. Aby sprawnie ją używać, przydadzą się takie urządzenia jak automaty, półautomaty do taśmowania, lub ręcznie możemy ją naciągnąć przy pomocy specjalnego napinacza. Jej niewątpliwym plusem jest wielokrotne zastosowanie, gdyż po złożeniu powraca ona do swojej pierwotnej formy. Jest odporna na pękanie i może utrzymać udźwig nawet do czterystu pięćdziesięciu kilogramów. Możemy ją kupić na sztuki, albo w zestawach po kilkanaście sztuk. 

Taśma polipropylenowa jest powszechnie dostępna w większości marketów budowlanych. Najczęściej jest dostępna w białym kolorze, lub transparentnym. Jedna rolka taśmy PP kosztuje od trzydziestu do czterdziestu pięciu złotych i średnio wystarcza na owinięcie i zabezpieczenie około pięćdziesięciu palet z towarem o wysokości do dwóch metrów, a ponieważ możemy ją wielokrotnie wykorzystywać, to wystarczy nam parę jej sztuk.

Wykorzystanie taśm PP
Przewiń na górę