Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Wyceny nieruchomości komercyjnych

 

Rynek nieruchomości w Polsce jest bardzo złożony. Dla wielu osób nie jest jasne to, że podobne nieruchomości kosztują o wiele więcej w dużych miastach, jak te w mniejszych. Na świecie dochodzi do jeszcze większych abstrakcji, gdzie za cenę mieszkania w Londynie można kupić małą wyspę na oceanie. Wracając jednak do rynku Polskiego, najciekawiej ma się sytuacja, nie z samymi mieszkaniami, a z nieruchomościami komercyjnymi przeznaczonymi pod działalność gospodarczą.

Dokładność wyceny nieruchomości komercyjnych

dokładna wycena nieruchomości komercyjnychZ nieruchomościami niekomercyjnymi jest ten problem, że poza dachem nad głową i warunkami komfortu i przestrzeni będą one pełniły pewną funkcję zarobkową. Aby lokalizacja była dobra do zarabiania pieniędzy należy brać do ogólne ja analizy wiele czynników. Na przykład dla nieruchomości, która będzie miała przeznaczenie pod sklep odzieżowy istotne jest miejsce, w którym się znajduje. Jeśli sklep będzie przy zatłoczonej i często uczęszczanej ulicy i to w dobrej dzielnicy, to mamy szansę na sukces finansowy sklepu przeznaczonego dla bardziej wymagających klientów. Jeśli będzie się znajdował na uboczu, to raczej nie zarobimy na nim zbyt dużo. Inaczej nieco ma się sprawa z firmami, które są jednocześnie magazynem jakichś specjalistycznych części. W takim przypadku nie jest istotna ulica przez którą przechodzi codziennie tysiące osób, gdyż i tak większość z nich nie jest zainteresowana naszym asortymentem. Dużo lepsza lokalizacja to strefa przemysłowa, gdzie istnieją firmy zainteresowane profilem naszej działalności. Jak widzimy bardzo dokładna wycena nieruchomości komercyjnych zależy od jej przeznaczenia i powinno się to uwzględniać o ogólnym rozrachunku. Rzeczoznawcy znają ten temat i orientują się na rynku, a także znają w pewnym zakresie finanse i sposób działania firm, gdyż jest to niezbędne do prawidłowej, fachowej analizy. Przy zakupie nieruchomości komercyjnej warto ocenić jej prawdziwą wartość, gdyż zwłaszcza w dużych miastach ceny mogą być naprawdę szokujące. Gdy jednak zastanowimy się ile może zarobić nieruchomość zlokalizowana w takim miejscu to zrozumiemy, że niektóre przesadzone na pozór ceny są tak naprawdę bardzo atrakcyjne.

Dobrym przykładem jest budka z hot-dogami zlokalizowana w Nowym Yorku w najbardziej znanym parku w mieście. Czynsz za taką budkę kosztuje prawie milion złotych, natomiast budka i tak przynosi zyski. Jedno jest pewne, nie ma co się bać dużych kosztów zakupu dobrze zlokalizowanych nieruchomości komercyjnych i trzeba to potraktować bardziej jako inwestycję. Oczywiście trzeba być w tym względzie bardzo ostrożnym, żeby także na tym nie stracić.

 

Wyceny nieruchomości komercyjnych
Przewiń na górę