Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Tenis dla dzieci w wakacje

Uczestnictwo dziecka w półkoloniach tenisowych jest jednym z najlepszych sposobów na aktywizację naszego dziecka w obszarze sportowym, dodatkowo w bardzo wymagającym i wszechstronnie rozwijającym sporcie jakim jest tenis. Jest to sport o dużych wymaganiach kondycyjnych, zwłaszcza w aspekcie interwałowym, wymaganiach siłowych, związanych z siłą uderzenia, reaktywnością sprinterską, a także o dużych wymaganiach psychicznych, ponieważ wynik meczu jest uzależniony tylko i jedynie od pojedynczej dyspozycji, kiedy nie możemy liczyć na niczyją pomoc.

Półkolonie tenisowe w Warszawie

tenis warszawaPółkolonie sportowe dają dzieciom możliwość zasmakowanie namiastki zostania zawodowym sportowcem. We współczesnym sporcie, zawodnik spędza w klubie cały dzień. Przychodzi rano na śniadanie, przechodzi odprawę z trenerem, odbywa trening, udaje się na odnowę biologiczną, je obiad, odbywa drugi trening, je ostatni posiłek i udaje się do domu. Również do domu dostaje gotowe zalecenia dotyczące regeneracji, możliwego sposobu spędzania wolnego czasu i w końcu, tego co jest mu zabronione w czasie wolnym. Najmłodsi, podczas półkolonii oczywiście nie przechodzą przez wszystkie wyżej wymienione fazy dnia, nie są one skupione jedynie na treningu i na odnowie, ale posiadają namiastkę sportowej dyscypliny dnia. Półkolonie zaczynają się z rana, zazwyczaj około godziny 8. Dzieci wspólnie jedzą śniadanie, po czym udają się na pierwszy tego dnia trening. Następnie przechodzimy do bloku aktywności ogólnorozwojowych, gier i zabaw nie powiązanych bezpośrednio z tenisem. Później dzieci jedzą obiad, biorą udział w zajęciach rozwijających aspekty plastyczne, kulturalne lub językowe. Cały dzień kończy się drugim treningiem. Bardzo częstą praktyką jest organizowanie turnieju tenisowego dla dzieci kończących udział w półkolonii, dzięki czemu dzieci mają okazję zasmakować turniejowego szału jaki daje tenis Warszawa to miasto pełne tenisowych kortów i klubów, więc bez problemu znajdziemy stowarzyszenie organizujące półkolonie tenisowe. Nasze dzieci dostaną wakacyjną, ogromną porcje endorfin i rozwiną umiejętności w swoim ulubionym sporcie.

Walorem, który warto uwydatnić szczególnie jest walor związany z wychowaniem młodego człowieka. Nasze dziecko otrzymuje porcję dyscypliny w przystępnej formie, okraszonej zabawą i sportem, dzięki czemu uczy sie poświęcać wolny czas swoim pasjom i ukierunkowując swoje pasje w zdrową stronę. Dzieci dostają w trakcie trwania półkolonii określony rodzaj zdrowej żywności, który przyzwyczaja je również do zdrowych nawyków żywieniowych.

Tenis dla dzieci w wakacje
Przewiń na górę