Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Tanecznym krokiem przejść przez jesień

Jesień to pora roku, która zazwyczaj nie zachęca do aktywności i ruchu na świeżym powietrzu. Choć czasem pogoda potrafi pozytywnie zaskoczyć i przywrócić wspomnienia o lecie, jednak prędzej, czy później, dni stają się szare, pochmurne i deszczowe. My sami stajemy się senni i bez humoru snujemy się po domu, zastanawiając się co ze sobą zrobić. Jak ciekawie i aktywnie spędzać długie, jesienne popołudnia? Co robić, by jesienią nie wrosnąć w kanapę przed telewizorem, a po zimie nie obudzić się z nadwyżką kilku kilogramów?

Fitnessem lub tańcem poprawimy humor

taniecChociaż pogoda jesienią nie rozpieszcza, nie oznacza to wcale, że trzeba zrezygnować z codziennej aktywności. Może rzeczywiście nie wybierzemy się na ulubioną wycieczkę rowerową, czy nie poszalejemy na rolkach w parku, ale jest wiele innych możliwości aktywnego spędzenia czasu. A jak wiadomo, jesienią wydaję się być tego czasu więcej. Może zatem zapisać się na siłownię? Jeśli codzienne ćwiczenia w warunkach domowych nas nie przekonują i ciężko jest się zmobilizować do treningu, karnet na siłownię będzie świetnym pomysłem. Wybierzmy takie miejsce, które dysponuje dużym zapleczem przyrządów. Da nam to gwarancję, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Rowerki stacjonarne, bieżnie, orbitreki, a poza tym bogaty repertuar maszyn do ćwiczeń siłowych, z pewnością zapewni naszym mięśniom zróżnicowaną rozrywkę. Zamiast siłowni, egzamin zdadzą również grupowe zajęcia fitness. Poza rozruszaniem kości, będą one również doskonałą okazją do spotkań z przyjaciółkami, czy do nawiązania nowych, ciekawych znajomości. Doskonałą i niewymagającą formą ruchu jest także taniec. Zajęcia zumby są bardzo popularną formą ruchu, przy tym zdecydowanie ciekawszą, niż zwykły aerobic. Dla bardziej zainteresowanych i szukających nowych wyzwań, kursy tańca współczesnego, bądź towarzyskiego będą świetną formą aktywnego spędzania czasu. Taniec to idealny sposób na poprawienie sobie nastroju. W warunkach domowych wystarczy włączyć ulubioną muzykę i pozwolić się jej ponieść, a już po chwili odczujemy przypływ pozytywnej energii i chęć do działania, mimo ponurej aury za oknem.

Nie dajmy się jesiennej nudzie. Wystarczy trochę wyobraźni i chęci, żeby ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny, nawet gdy pogoda zdecydowała się nas zniechęcić do jakiegokolwiek ruchu. Każdy wysiłek fizyczny powoduje uwalnianie do organizmu hormonów szczęścia i w sposób odczuwalny poprawia nastrój. Dzięki niemu jesienne, pochmurne popołudnia nabiorą innych barw, a my nabierzemy jeszcze większej ochoty na życie.

Tanecznym krokiem przejść przez jesień
Przewiń na górę