Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Próby wytrzymałościowe w papiernictwie

Maszyny wytrzymałościowe z pewnością mogą kojarzyć się z dość dużymi modelami, które wykorzystywane są przez inżynierów w różnego rodzaju laboratoriach. Mierzy się nimi plastyczność oraz wytrzymałość materiałów. Nie zawsze jednak tego typu urządzenie musi wykazywać się ogromnym gabarytem. W poniższym tekście kilka słów o rozwiązaniach dla przemysłu papierniczego.

Mierzenie wytrzymałości papieru

zrywarka poziomaWykorzystywanie maszyn do przemysłu związanego z przetwórstwem papieru może wydawać się dla niektórych osób dość nieoczywiste. Jednak w niektórych przypadkach jest niezwykle istotne, aby papier był najwyższej jakości, a co za tym idzie wytrzymały. Producenci związani z papiernictwem potrzebują nowoczesnych rozwiązań uefektywniających testy wytwarzanych przez nich produktów. Tego typu urządzeniem usprawniającym działanie firmy może być zrywarka pozioma. Jest to pozornie niewielkie urządzenie, które pozwala na testowanie wytrzymałości szeroko pojętego papieru oraz bibułek papierowych. Aby rozpocząć test, do maszyny należy odpowiednio zaaplikować arkusz, który następnie jest odpowiednio rozciągany, aby określić, co się dzieje z materiałem podczas użycia danych sił. Najczęściej nowoczesne poziome zrywarki pozwalają na testowanie zarówno mokrego jak i suchego papieru, dzięki czemu przeprowadzane testy są bardziej skrupulatne i dokładniejsze przez możliwość sprawdzenia go w różnych warunkach. Na ogół urządzenia te są bardzo wygodne w użyciu ze względu na ich kształt. Można je położyć na stoliku, aby rozpocząć pracę w komfortowy sposób. Pozioma konstrukcja uefektywnia mierzenie, gdyż jest to rozwiązanie zdecydowanie wygodniejsze, bardziej precyzyjne i szybsze aniżeli zastosowanie pionowych odpowiedników tego typu maszyny. Niektóre modele charakteryzują się pełną automatyzacją poprzez zastosowanie w nich specjalnych fotokomórek. W tego typu urządzeniach nie jest konieczne samodzielne aplikowanie papieru do szczęk zaciskowych. Jest to z pewnością efektywne rozwiązanie, ponieważ zapobiega ewentualnym uszkodzeniom lub niechcianemu zawilgoceniu testowanego materiału. Ponadto urządzenia tego typu mogą cechować się automatyzacją opracowania danych statystycznych, przeliczania samozrywalności, stosunku wytrzymałości wzdłużnej do poprzecznej etc. 

Jak widać po powyższym tekście, rozwiązanie dla przemysłu związanego z produkcją artykułów papierowych jest bardzo efektywne i pomaga poprawić wydajność pracy w firmie. Najnowsze technologie poprawiają pracę dzięki zastosowaniu automatyzacji. Z pewnością zrywarki poziome mogą okazać się idealnym rozwiązaniem dla firm papierniczych, aby móc jeszcze bardziej zwiększyć jakość produktów przedsiębiorstwa. 

Próby wytrzymałościowe w papiernictwie
Przewiń na górę