Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Poszukiwania stoperów do sznurka

 

Moja kilkuletnia córka zawsze musi mieć coś do zabawy w rękach. Kiedy akurat nie ma pod ręką, żadnej zabawki ani misia bierze w dłonie cokolwiek. Ostatnio bawiła się sznurkiem przy ściągaczu kaptura i brzegu jej bluzy, kiedy jechałyśmy pociągiem. Prosiłam ją kilka razy, żeby przestała, ale mnie nie posłuchała. W ten sposób wyciągnęła sznurek całkiem i urwała stopery, dzięki którym można było dopasować bluzę tak, aby kaptur jej nie spadał a dołem nie dostawało się zimne powietrze. Musiałam to naprawić.

Kupno czarnych stoperów do sznurków

czarny stoper do sznurkaZanim jednak to zrobiłam musiałam znaleźć stopery do sznurka. W tym celu udałam się do pasmanterii, która znajdowała się niedaleko mojego miejsca zamieszkania. W tym sklepie był bardzo duży wybór takich produktów. Nie miałam pojęcia, który stoper będzie odpowiedni do sznurków z bluzy mojej córeczki. Sprzedawczyni zauważyła moje zakłopotanie i spytała się mnie czy może w czymś pomóc. Powiedziałam jej, że potrzebny mi jest czarny stoper do sznurka. Zależało mi na tym kolorze, ponieważ cała bluza była czarna i chciałam, żeby wszystkie jej elementy pasowały do siebie. Pokazałam również sprzedawczyni, jak wyglądają sznurki, żeby pomogła mi dobrać odpowiedni rozmiar stopera. Udało się jej to bardzo szybko. Od razu pokazała mi kilka stoperów, które pasowały do tego sznurka. Różniły się one od siebie kształtem oraz materiałem. Poleciła mi ona drewniane stopery, ponieważ są o wiele bardziej trwałe i wytrzymałe niż te plastikowe. Są również prostsze w obsłudze, ponieważ wystarczy je odpowiednio nacisnąć z dwóch stron, żeby zaciągnąć sznurek na tyle, ile potrzebujemy. Ostatecznie zdecydowałam się na drewniany stoper w czarnym kolorze w kształcie serduszka. Wiedziałam, że taki kształt spodoba się mojej córce. Miałam tylko nadzieję, że tym razem go nie urwie. Udałam się do kasy, żeby zapłacić, ale wcześniej spytałam jeszcze ekspedientki czy stoper ten nie jest pomalowany w taki sposób, że farba zacznie z niego odpryskiwać i schodzić pod wpływem użytkowania albo chociażby prania.

Rozwiała ona moje wątpliwości. Okazało się bowiem, że ten stoper ma sam z siebie taki kolor, ponieważ jest zrobiony z czarnego tworzywa. Nie był on w żaden sposób malowany ani lakierowany dlatego kolor z niego nie zejdzie. W takim razie postanowiłam go zakupić. Był on dostępny w bardzo niskiej, przystępnej cenie, dlatego od razu zakupiłam kilka sztuk na zapas. W przyszłości takie stopery jeszcze nie raz mi się przydały. Dobrze jest mieć w domu takie dodatki krawieckie.

 

Poszukiwania stoperów do sznurka
Przewiń na górę