Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Poprawne zastosowanie lamp uprawnych

 

Aby uzyskać jak najlepsze efekty podczas uprawiania roślin na własną rękę, należy wybrać najbardziej wydajny i odpowiadający nam sposób. Obecnie coraz popularniejsze stają się domowe systemy hydroponiczne, które w połączeniu z odpowiednimi lampami zapewniają bardzo dobre rezultaty. Poza podłożem i składnikami odżywczymi to ilość światła, którą zapewniamy roślinom ma największe znaczenie. Dobranie więc odpowiedniego oświetlenia jest sprawą kluczową, kiedy chcemy rozpocząć uprawę warzyw w domu.

Lampy led i wyładowcze

lampy hps 600wNa rynku istnieją specjalne stoły uprawne, które zapewnią bardzo dobre warunki podczas uprawy hydroponicznej. Umożliwiają oddzielanie roślin różnych gatunków na osobnych tacach i wygodne zarządzanie środowiskiem wodnym. Wyposażone są one w specjalne stelaże, na których zamontować można lampy. Wybór pomiędzy systemem led a lampami mh i hps, jest prosty. O ile systemy led stosowane są w growboxach, o tyle stoły świetnie się sprawdzają, wykorzystując lampy wyładowcze. Jeżeli są wyposażone w metalowy daszek, służy on jako odbłyśnik, nie jest więc konieczne zakładanie dodatkowego elementu. Ważna w uprawie jest moc oświetlenia. Bardzo popularne są lampy hps 600W. Dostępne są także w słabszych lub mocniejszych wersjach. Stosować je dzięki temu można w różnych etapach rozwoju roślin, zapewniając różną temperaturę barwną światła i ilość wytwarzanego przez nie ciepła. Odpowiednia barwa zapewni poprawny przebieg ukorzeniania, a później wzrostu i kwitnienia. Ciepło i wilgotność powietrza sprawią, że środowisko w jakim przebiegnie rozwój upraw, będzie odpowiadało ich wymaganiom. Przy zastosowaniu hydroponiki należy też pamiętać o odpowiednim użyźnianiu wody oraz kontrolowaniu stanu korzeni. Nie można dopuścić do zbytniego wzrostu temperatury, aby te nie zgnily lub nie zostały uszkodzone. Utrzymanie właściwego zagęszczenia zapewni pojedynczym okazom odpowiednią ilość miejsca w fazie wzrostu, a w razie chorób pomoże na szybkie wyeliminowanie zagrożenia.

Uprawa hydroponiczna zdobywa coraz większą popularność wśród domowych ogrodników. Zajmuje niewiele miejsca, w zamian zapewniając radość z procesu sadzenia i późniejsze zbiory warzyw we własnym mieszkaniu. Pamiętać przy niej należy nie tylko o właściwym podłożu, ale także o odpowiednich sposobach oświetlenia. Dostosować należy je do potrzeb i fazy rozwoju roślin przez zastosowanie odpowiednich lamp wyładowczych i odbłyśników. Dzięki temu ilość światła będzie pokrywać zapotrzebowanie całego stołu hydroponicznego.

 

Poprawne zastosowanie lamp uprawnych
Przewiń na górę