Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Okulary dla dzieci na upalne dni

 

Lekarze nie od dziś przestrzegają przed nadmierną ekspozycją oczu na promieniowanie ultrafioletowe ze względu na znane długoterminowe ryzyko chorób oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma. Z tego powodu zaleca się, aby dorośli i dzieci nosiły okulary przeciwsłoneczne chroniące przed dziewięćdziesiąt siedem do stu procent promieniowania UV-A i UV-B. Dawniej wiele okularów przeciwsłonecznych dla dzieci nie zapewniało odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem lub miało niedokładne oznakowanie, jednak dziś świadomość jest o wiele większa.

Znaczenie okularów przeciwsłonecznych

okulary przeciwsłoneczne dla dzieciNa rynku mamy szereg dobrych produktów przeznaczonych dla najmłodszych. W sklepach optycznych istnieje wiele różnych par okularów przeciwsłonecznych dla dzieci odzwierciedlających różne style w rozsądnym przedziale cenowym. Na odstawie badań stwierdza się, że zapewniają stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UV. Większość rodziców zdaje sobie sprawę z długofalowych korzyści spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych w ochronie oczu przed zwyrodnieniowymi chorobami i promieniowaniem UV. Mało kto wie, ale przed ósmym rokiem życia może wystąpić największe uszkodzenie słoneczne. Nawet noszenie czapki nie wystarczy, bo tylko pięćdziesiąt procent promieni słonecznych jest zablokowanych. Skuteczną ochronę zapewnią tylko certyfikowane okulary przeciwsłoneczne dla dzieci. Dzieci powinny zacząć nosić okulary przeciwsłoneczne w wieku sześciu miesięcy i muszą być dobrej jakości. Zaleca się, aby dzieci nosiły spolaryzowane soczewki poliwęglanowe ze względu na ich bezpieczeństwo, a także nieodłączne właściwości ochronne przed promieniowaniem. Przy zakupie warto dać swojemu dziecku wskazówki, ale pozwolić też samodzielnie wybrać okulary. Dzieci są bardziej skłonni do noszenia ich, jeśli podoba im się ich wygląd. Warto również dzieciom dać przykład i samemu nosić okulary. Szczególnie teraz w porze wakacyjnej noszenie okularów jest bardzo ważne z uwagi na duże natężenie promieniowania słonecznego.

Podsumowując, okulary są koniecznością, bo ochraniają dziecko przed chorobami oczu teraz i w przyszłości. Najskuteczniej chronią soczewki poliwęglanowe, ponieważ blokują one całość promieniowania słonecznego. Ażeby dobrze wybrać okulary, trzeba udać się do salonu optycznego lub też zapoznać się z załączonym certyfikatem. Okulary nosimy przede wszystkim w miejscach, gdzie mamy duże odbicie promieniowania, na przykład na plażach oraz w górach, gdzie promieniowanie jest znacznie wyższe, niż na nizinach.

 

Okulary dla dzieci na upalne dni
Przewiń na górę