Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Odpowiednia smycz dla większego psa

Każdy kiedyś zastanawiał się nad posiadaniem zwierzątka w domu. Jedni myślą o psie lub kocie inni na przykład o chomiku lub jaszczurce. Każdy jest inny i ma inne preferencje, nawet jeśli chodzi o zwierzęta. Nie ważne na jakie zwierze się zdecyduje człowiek, najważniejsze, aby ta decyzja była przemyślana, ponieważ jest to żywe stworzenie o które trzeba dbać i poświęcić mu czas. Oczywiście, że na przykład jaszczurka będzie wymagała mniej tego czasu niż pies, jednak też trzeba pamiętać o karmieniu jej.

 

Idealny spacer dzięki odpowiedniej smyczy dla psa

 

smycz dla dużego psaNie ma jednak co ukrywać., że najczęściej spotykanym zwierzęciem domowym jest pies. Niektórzy posiadają ich nawet kilka. Nie ma znaczenie czy pies będzie ze schroniska czy kupiony z hodowli – każdy czworonóg potrzebuje ruchu, więc spacery są koniecznością. Mogą być jednak one bardzo przyjemne jeśli odpowiednio zadba się o smycz. Czy rodzaj smyczy ma znaczenie? Oczywiście, że tak! Jest to bardzo ważny element podczas każdego spaceru i zakup powinien być naprawdę przemyślany. Rynek oferuje naprawdę wiele różnych rozwiązań, jednak trzeba zastanowić się nad swoimi preferencjami i oczywiście sierściucha. Smycz dla dużego psa to również nie problem, wystarczy pomyśleć o tym jak wyglądają wyjścia i wybrać taką, która najbardziej spełni oczekiwania. Dostępne są smycze z amortyzatorem lub bez – jeśli nie biega się z czworonogiem i nie szarpie on podczas wyjść, można bez problemu wziąć taką bez amortyzatora, w zupełności wystarczy. Materiał… i tu już trzeba dobrze się zastanowić. Jeśli nasz przyjaciel lubi gryźć różne przedmioty i często nawet podczas spacerów szarpie za smycz, warto postawić na taką, która będzie grubsza i wzmocniona, co pozwoli uniknąć przegryzienia jej w kilka chwil. Długość smyczy to już całkowicie indywidualne preferencje, jednak warto zwrócić uwagę czy spaceruje się z psem w mieście (wtedy bardziej odpowiednia będzie krótsza smycz, która pozwoli mieć zwierzaka przy sobie) czy w parkach lub lesie (wtedy pies ma większą swobodę i może zostać wypuszczony na smyczy na dalszą odległość). Oczywiście podczas poszukiwań dokonuje się też takich decyzji jak na przykład kolor smyczy – nie wpływa to jednak w żaden sposób na użytkowanie, a po prostu wizualnie potrafi przyciągnąć uwagę, jeśli wzór jest np. dość nietypowy.

 

Najważniejsze podczas wyboru smyczy jest to, aby spacer sprawiał radość zarówno właścicielowi jak i samemu zwierzakowi. Można osiągnąć lepszy komfort wędrówek dzięki odpowiedniej smyczy, dlatego warto podczas zakupu dobrze przemyśleć swój wybór.

Odpowiednia smycz dla większego psa
Przewiń na górę