Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

O co chodzi z reportażami ślubnymi?

Jest naprawdę wiele rodzajów zdjęć. Nie chodzi mi o parametry techniczne lecz ich typy pod względem celu oraz ogólnej koncepcji. Chciałbym w tym tekście przedstawić różnicę pomiędzy reportażem ślubnym, a zwykłymi zdjęciami ze ślubu. Wiele osób spotyka się z pojęciem reportażu, ale nie wie właściwie na czym to polega. Z tego też powodu postanowiłem ukazać państwu różnice pomiędzy tymi rodzajami zdjęć, które są wbrew pozorom naprawdę spore, co zrozumiecie po czasie.

Różnice między reportażem ślubnym, a zwykłymi zdjęciami

reportaż ślubny w RzeszowieZwykłe zdjęcia które robi się na ślubie to takie gdzie ludzie specjalnie pozują, lub po prostu robi się je z boku widząc coś ciekawego. Natomiast reportażowi musi przyświecać konkretny cel, nie chodzi tu o samo zrobienie pozowanych zdjęć czy czynności. Ten kto ogląda dany reportaż powinien móc się wczuwać w sytuację podaną na zdjęciu, dlatego chodzi o ukazanie wszystkich emocji które dane wydarzenie wzbudza w ludziach. Radość, śmiech, łzy to wszystko powinno zostać ukazane w odpowiedni sposób. Dlatego właśnie fotografa powinna cechować wielka empatia, żeby mógł się wczuć w sytuację ludzi dzięki czemu dobrze zrobi konkretne zdjęcia. Poza tym wszystkim zdjęciom z reportażu ślubnego powinna towarzyszyć wspólna koncepcja. Jest to także ważna sprawa, choć nie do końca można ją wytłumaczyć słowami, o wiele lepiej widzi się to na żywo. W każdym razie istotne jest żeby zdjęcia wzbudzały w widzach emocje które były obecne także na danej uroczystości. Sam zamawiałem pełny reportaż ślubny w Rzeszowie i został on zrobiony naprawdę wspaniale. Jest to według mnie o wiele lepsza usługa niż zwykłe robienie zdjęć, bo zamiast zobaczyć parę momentów ze ślubu i wesela można naprawdę wczuć się w całe wydarzenie. Mimo upłynięcia wielu lat nadal będzie można poczuć się tak jak podczas ślubu, co jest przecież po prostu nieocenioną wartością według mnie. Reportaże ogólnie są historią dlatego też tutaj trzeba przekazać całą opowieść na temat ślubu, nie każdy to potrafi przez co trzeba znaleźć odpowiedniego człowieka, który zdoła ukazać wszystko i przedstawić widzowi całą uroczystość.

Różnice mogą się wydawać delikatne, jednak wszystko jest dobrze ukazywane już podczas oglądania wszystkich zdjęć. Wtedy można łatwo zauważyć czym charakteryzuje się taki reportaż. Jestem pewien że będą państwo zadowoleni z tego, o ile zajmie się tym ktoś doświadczony. Fotograf musi wykazać się odpowiednim wyczuciem by znaleźć najlepsze chwile w których robi się zdjęcia, nie może być to coś mechanicznego, bo przecież ma za zadanie pobudzać nasze uczucia niezależnie od tego ile minie czasu.

O co chodzi z reportażami ślubnymi?
Przewiń na górę