Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Nowoczesne elementy oświetlenia

Znalezienie efektownych elementów oświetlenia pomieszczeń, lamp i kinkietów, nie było trudne, gdyż bardzo wielu producentów miało w ofertach imponująco wykonane lampy i żyrandole, zarówno modele wyglądające nowocześnie, jak i te które były stylizowane na zabytkowe. Jednak większość z owych elementów nie posiadała za dużej wytrzymałości i trwałości, będąc głównie dekoracją z dodatkową możliwością funkcjonowania jako źródło światła. Do naszych potrzeb, jednak, większość miała zdecydowanie za niską jakość, by mogła być użyta.

Dekoracyjne elementy oświetlenia od Spotline

designerskie oświetlenie spotlineOd niedawna zajmowaliśmy się projektem wykończenia wnętrza luksusowego statku wycieczkowego, który miał zostać upodobniony do jednostki z początku dwudziestego wieku. Oznaczało to konieczność zastosowania bardzo ozdobnych elementów wykończenia i oświetlenia, a zwłaszcza lamp i dużych żyrandoli z brązu, które były bardzo często widywane na tego rodzaju statkach. Jednak musiały być one również zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż lampy do prywatnych domów, gdyż miały znosić nie tylko prawie ciągłe działanie, ale również dość trudne warunki na morzu, w tym i zasolone powietrze. Podczas poszukiwań producenta sprzętu elektrycznego o dostatecznie dużej wytrzymałości, ale też o odpowiednim wyglądzie, trafiliśmy w końcu na designerskie oświetlenie Spotline. Oferta oświetlenia obejmowała zarówno wiele gotowych elementów, w tym i poszukiwanych przez nas lamp o bardzo ozdobnym, klasycznym wyglądzie, jak i możliwość zaprojektowania i zlecenia wykonania konkretnego elementu wedle potrzeb. Większość potrzebnych nam urządzeń i części znaleźliśmy w ofercie, jednak na najbardziej wizualnie imponujące elementy oświetlenia musieliśmy złożyć dość duże zamówienie. Obejmowało ono wykonanie urządzenia wedle wyglądu projektu, i zastosowanie podzespołów służących do pracy w konkretnym miejscu.

W naszym wypadku, części do zamówionych elementów były całkowicie izolowane od wpływu zewnętrznego powietrza, i służyły do pracy w ciągłym trybie i możliwości nagłej utraty zasilania bez żadnych uszkodzeń. Mimo iż projekty były dość zaawansowane i obejmowały również zastosowanie nowoczesnych materiałów i niekonwencjonalnych rozwiązań technicznych, zostały one wykonane bardzo szybko, a końcowa wycena nie była o wiele wyższa niż koszt standardowych urządzeń o podobnej wielkości. Co więcej, wszystkie zamówione elementy były wykonane niezwykle szczegółowo i dokładnie, do tego stopnia iż przypominały one do złudzenia oryginalne, odlewane elementy oświetleniowe.

Nowoczesne elementy oświetlenia
Przewiń na górę