Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Mintos i rynek pożyczek inwestorskich

 

Rynek kapitałowy daje nam dostęp do wielu mechanizmów inwestycyjnych, np do modelów opartych na inwestowaniu społecznościowym – jak ma to miejsce na platformach oferujących współudział w prawach do zysku z odsetek pożyczek sprzedawanych przez firmy pozabankowe. Jedną z takich platform jest łotewski Mintos. Cała platforma i zasady jej funkcjonowania oparte są o tzw. zasady peer to peer, czyli pożyczek społecznościowych.

Opinie na temat Mintos

mintos - opinieMyśl, o którą opiera się funkcjonowanie platformy Mintos zasadza się na prostym schemacie: firmy pożyczkowe udzielają swoim klientom pożyczek na dany okres czasu. Przyjmijmy, że jest to okres 48 miesięczny. W związku z pożyczką na taki okres, firma pożyczkowa musi w jakiś sposób wypełnić lukę w budżecie, przewidującym regularne 48 miesięczne wpływy. Wówczas, tego rodzaju firma korzysta z platformy Mintos i wystawia tę pożyczkę na sprzedaż. Możemy ją odkupić od firmy pożyczkowej, dzięki czemu firma ta ma środki na bieżącą działalność operacyjną, a my zarabiamy na odsetkach od spłacanej pożyczki przez pożyczkobiorcę. Wówczas prawa do wierzytelności przechodzą na nas i stajemy się administratorem wierzytelności danego pożyczkobiorcy. Mintos – opinie na temat tej platformy są bardzo dobre – oferuje roczny zysk w wysokości około 12%. Jest to dobry sposób na dochód pod warunkiem dobrego wskaźnika spłacalności pożyczek, które zdecydujemy się wykupić. Mintos oferuje również mechanizmy zabezpieczające spłatę zobowiązania: gwarancję wykupu pożyczki w momencie niespłacalności dłuższej niż 60 dni. Sam Mintos weryfikuje pożyczkodawców i współpracuje z najbardziej znanymi firmami pożyczkowymi na świecie. Mintos stawia wysokie wymagania w stosunku do pożyczkodawców odnośnie analizy ryzyka kredytowego, modelu scoringowego, odpowiedniego sposobu liczenia zdolności kredytowej. Mintos przedstawia firmy współpracujące w modelu ratingowym, który umożliwia sprawdzenie jakości portfela kredytowego klientów. Bardzo ważne jest, aby weryfikować pożyczkodawców i pożyczkobiorców korzystając z całej funkcjonalności platformy.

Inwestora kusi atrakcyjna stopa zwrotu w skali roku. Mintos wymaga aktywnego uczestnictwa i bieżącego dywersyfikowania zawartości swojego portfela. Platforma przygotowała dla swoich klientów zautomatyzowany model poszukiwań spersonalizowanych pożyczek, które mogłyby nas zainteresować. Pozwala to zaoszczędzić czas i sprawić, że korzystanie z Mintos będzie coraz bardziej bezobsługowe, na wzór tego, co chcemy osiagnąć myśląc o dochodzie pasywnym.

 

Mintos i rynek pożyczek inwestorskich
Przewiń na górę