Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Mali modele w pierwszych sesjach fotograficznych

 

Profesjonalna sesja noworodkowa to wspaniała pamiątka, która pozwoli uwiecznić pierwsze chwile z życia maluszka. Magiczny klimat sesji noworodkowych pozwala na przygotowanie unikalnych stylizacji dla małych modeli, dzięki czemu na kliszy fotograficznej będziemy mogli zapisać ciekawą opowieść i uchwycić towarzyszące jej emocje.

Wyjątkowe sesje dziecięce

sesja dziecięca - śląskPrzygotowując się do wykonania zdjęć noworodków musimy zadbać przede wszystkim o to, aby zabrać ze sobą nagrzewnicę. Najlepiej jest wykonywać tego typu fotografie do 10 dnia życia maluszka, ze względu na to, iż wtedy przesypiają jeszcze bardzo dużą część doby i prościej będzie nam uzyskać ciekawe efekty na zdjęciach. Pamiętajmy także, że w takich sytuacjach nie wolno nam używać lampy błyskowej- fotografie możemy doświetlić za pomocą blendy wykorzystując światło zastane. Najlepszym wyborem przy sesjach noworodkowych będzie zastosowanie rekomendowanych obiektywów portretowych, czyli stałek o długości ogniskowej 85 lub 50mm, co pozwoli nam na uzyskanie delikatnej głębi ostrości. W sesjach dziecięcych możemy używać rozmaitych rekwizytów takich jak plecione kosze, kolorowe tkaniny, koce czy kreatywne przebrania w postaci czapeczek, opasek, sukienek, zabawek i innych dodatków. Aranżując wspólną sesję noworodkową z udziałem rodziców pamiętajmy, aby poinformować modeli o stonowanych lub pastelowych kolorach ubrań, co pozwoli na łatwiejsze dopasowanie ciekawego tła oraz nie odciągnie uwagi od maluszka, ponieważ to on jest głównym bohaterem zdjęć. Jeżeli interesuje nas sesja dziecięca – Śląsk jest dobrym miejscem, aby nawiązać współpracę z profesjonalnym studiem fotograficznym. Niektórzy specjaliści oferują także możliwość dojazdu do klienta i zaaranżowanie mini studia w domu. Średnie ceny tego typu usług zaczynają się już od około 400,00 zł za wykonanie ujęć w 4 lub 5 stylizacjach wraz z załączeniem odbitek i płyty CD. Sesje dziecięce i rodzinne cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych rodziców oraz osób, które chcą stworzyć unikatową pamiątkę np. z okazji Dnia Babci lub Dziadka. Kreatywnym sposobem wykorzystania takich zdjęć może być również przygotowanie autorskiego kalendarza, fotoksiążki lub albumu do scrapbookingu.

Praca nad sesjami dziecięcymi z pierwszych dni życia maluszka to wyzwanie zarówno dla noworodka jak i fotografa. Cierpliwość, spokój i kreatywność towarzyszyć nam będą przez cały czas trwania sesji. Pamiętajmy, że cały przebieg zdjęć uzależniony jest przede wszystkim od nastroju maleństwa, toteż najczęściej tego typu zdjęcia wykonuje się w trakcie ich snu.

 

Mali modele w pierwszych sesjach fotograficznych
Przewiń na górę