Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Leczenie żylaków przy użyciu pijawek

Znane od wieków i cenione początkowo przez zwolenników medycyny niekonwencjonalnej, a od dwutysięcznego czwartego roku również zwolenników medycyny konwencjonalnej leczenie przy użyciu pijawek przynosi znakomite efekty terapeutyczne. Pijawki były stosowane już w starożytności przez Rzymian oraz Egipcjan. Obecnie stosuje się je do leczenia wielu schorzeń chorobowych, w tym żylaków, które wpływają bezpośrednio na pogorszenia jakości życia pacjentów.

Zasady leczenia pijawkami

sprawdzone leczenie żylaków pijawkamiSkuteczne i sprawdzone leczenie żylaków pijawkami polega na wykorzystaniu ich właściwości leczniczych. Substancje zawarte w ślinie pijawek zawierają substancję o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym, znieczulającym, a nawet antynowotworowym. Pijawka przy ugryzieniu wysysa krew, a jednocześnie wstrzykuje do organizmu liczne białka oraz substancję o nazwie hirudyna. Aby móc przystąpić do leczenia przy użyciu pijawek należy wykonać badania laboratoryjne określające wartości morfologiczne, a zwłaszcza ilość hemoglobiny we krwi. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest anemia, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz ciąża. Pacjent przed przystąpieniem do hirudoterapii musi przejść badanie podmiotowe i przedmiotowe. Po takiej wstępnej ocenie zostaje zakwalifikowany do zabiegu. W dniu wykonania zabiegu pacjent nie musi być szczególnie przygotowany. Ciepła kąpiel dzień wcześniej wystarczy, aby nasza skóra była w odpowiedniej kondycji. Hirudoterapeuta dezynfekuje miejsce zmienione chorobowo po czym przystawia pijawkę. Jej ugryzienie nie boli ze względu na działanie substancji znieczulającej, którą otrzymuje pacjent wraz z jej ugryzieniem. Pijawka wypija od trzech do piętnastu mililitrów krwi i znacznie powiększa swoją masę. Po wypiciu maksymalnej ilości krwi samoczynnie odpada, a osoba wykonująca zabieg w miejscu ugryzienia ponownie stosuje środek dezynfekcyjny i zabezpiecza małą ranę przy użyciu sterylnego opatrunku, który powinien zostać utrzymany do czterdziestu ośmiu godzin. Krwawienie z powstałej rany jest zupełnie naturalne i powinno ustąpić już po kilku godzinach.

Korzystne działanie substancji zawartych w ślinie pijawek są znane od lat. Ludzie wykorzystują tę formę leczenia od wieków. Pijawki przynoszą znakomite efekty terapeutyczne w leczeniu żylaków. Pozwalają osiągnąć pożądane efekty w bardzo krótkim czasie i nie wymagają dużych nakładów finansowych. Korzysta z nich wielu pacjentów na całym świecie. Mimo kontrowersyjnych opinii ta metoda leczenia jest naprawdę skuteczna i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

Leczenie żylaków przy użyciu pijawek
Przewiń na górę