Kupuję nowe kawalerki i je wynajmuje

Na nieruchomościach można zarobić niemałe pieniądze. Trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Sama wiedza to jedno, ale drugie to odpowiednie środki finansowe do realizacji inwestycji. Środki finansowe można mieć własne, ale można również mieć je z kredytu. Ja zajmuje się kupowaniem nieruchomości pod wynajem od wielu lat. Przyznam szczerze, że dzisiaj moje nieruchomości zarabiają na mnie. Wystarczy mieć dosłownie kilka różnej wielkości mieszkań. Zacząć można od małej kawalerki, którą trzeba kupić jak najtaniej.

Tanie kawalerki kupuję poza centrum

nowa tania kawalerka na sprzedaż - KrakówJest taka jedna prosta zasada, która dotyczy się nieruchomości na rynku pierwotnym. Im dalej od centrum tym niższa cena od metra. A prawda jest taka, że wynajmującemu nie będzie robić różnicy to czy kawalerka jest w ścisłym centrum czy kawałem dalej. Ja tak właśnie działam od samego początku. Szukam nowych kawalerek położonych kilka kilometrów od ścisłego centrum. Dzięki takiej odległości można sporo zaoszczędzić na zakupie takiej kawalerki. Dzisiaj mogę sobie pozwolić na kupno nieruchomości za gotówkę, ale na początku posiłkowałem się kredytem. Płacąc gotówką można też trochę negocjować. Kiedy więc trafi się nowa tania kawalerka na sprzedaż – Kraków to od razu przystępuję do działania a więc do planowania jej kupna. Kiedy już deweloper odda mi klucze do nieruchomości to od razu biorę się za urządzanie takiego mieszkania. W międzyczasie od razu ogłaszam się wszędzie gdzie tylko się da, że takową nieruchomość mam do wynajęcia. I tak naprawdę jak tylko urządzę i wyposażę kawalerkę to od razu mam chętnych na wynajmowanie. Urządzenie kawalerki też swoje kosztuje, ale staram się zawsze jak najwięcej robić własnym sumptem. Dzisiaj mam na własność kilkanaście różnych nieruchomości. Wiele z nich kupiłem na kredyt, ale raty spłacają się same z czynszu za daną nieruchomość. I tutaj jest moja rada dla tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z zarabianiem na nieruchomościach. Trzeba nie bać się inwestować. Można wziąć kredyt hipoteczny na zakup pierwszej nieruchomości, a rata będzie się praktycznie spłacać sama z płaconego przez najemcę czynszu.

Od wielu lat poluję na deweloperskie inwestycje i kupuję kawalerki wszędzie tam gdzie tylko jest atrakcyjna cena. Potem szybko remontuję i mebluję takie mieszkanie i od razu staram się mieć chętnych na jego wynajęcie. To się prawie zawsze udaje, bo na tą chwilę mam kilkanaście mieszkań i wszystkie są wynajęte. Jeśli jest możliwość zakupu nieruchomości na kredyt to też nie ma się nad czym zastanawiać. Od czegoś trzeba zacząć, a mieszkania na wynajem zawsze będą w cenie.

Kupuję nowe kawalerki i je wynajmuje
Przewiń na górę