Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Kryzys w związku?

W każdym związku zdarzają się bardzo trudne chwile. Są chwile trudne i takie które wydają sie już nie do pogodzenia. jak temu zaradzić i powoli sobie pomóc ? Przede wszystkim kompromisy sa bardzo istotne, pójście na kompromis to niemal idealna terapia, jedna co kiedy, oboje w związku są uparci i nie da się z tym nic zrobić? myślę, że w tedy najlepiej udać się do specjalisty i nie przejmować się nikim ani niczym. 

Jak pomóc związkowi? 

najlepsza terapia dla par w PoznaniuKryzysy w związkach dopadają każdego, osoby które są ze sobą 2 lata albo i nawet które są 30 lat, wszystko zależy od skali narastającego problemu oraz od charakterów. Bywa tak, że związki, które składają się z ludzi bardziej tolerancyjnych na świat inne zachowania ludzkie, sa bardziej szczęśliwsi niż te związki, które składają się ludzi ogólnie niezadowolonych z życia i którzy mają wiecznie pretensje do całego świata oraz z ludzi takich, którzy zawsze widza w kimś  problem tylko nie w sobie. umówmy się, ten drugi typ nigdy nie pójdzie na terapię dla par, bo zawsze będzie myślał ze robi idealnie. Do terapii trzeba dojrzeć i muszą tego chcieć obie strony.  Szukanie odpowiedniego psychoterapeuty, może być nie lada wyzwaniem dla niektórych, zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach jest ich mnóstwo, dlatego warto poszukać w sieci takiego miejsca gdzie jest najlepsza terapia dla par w Poznaniu. Wtedy widzimy po recenzjach, opiniach danego ośrodka czy warto. Co istotne jest również, aby na tego typu terapiach chcieć się dogadać.niejednokrotnie bywa tak, że pary po prostu myślą, że terapeuta zrobi wszystko za nich, tak nie jest, jeżeli chcemy pomocy, musimy w niej również uczestniczyć i dawać sporo od siebie dla drugiej osoby i pokazać, że nam również zależy. Wiele osób jest bardzo sceptycznie nastawionych do tego typu terapii dla par, nie wiadomo dlaczego, większość po prostu wyznaje zasadę „drugi raz do tej samej rzeki się nie wchodzi”  a to nie jest prawda. Warto naprawić coś co zawsze dobrze działało. 

Relacje międzyludzkie są bardzo ważne w naszym życiu. Jeżeli mamy męża, faceta, narzeczonego, narzeczoną czy żonę, warto naprawdę w falach kryzysu zawalczyć o druga połówkę. Nie warto zostawiać kogoś, tylko dlatego, że kilka konfliktów wywołało istną burze i sporo nieporozumień. Jeżeli jest chęć po obu stronach, aby sobie pomóc, myślę, ze jak najbardziej warto z niej skorzystać, wtedy będzie to najlepsza alternatywa dla związku. Jeżeli zaś nie widzimy sensu (ani jedna ani druga strona) aby związek naprawiać, nie zmuszajmy się wzajemnie. 

Kryzys w związku?
Przewiń na górę