Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Kocyk minky dla dziecka

 

Małe dzieci mają nieco wyższą temperaturę ciała niż dorośli i nie mają jeszcze unormowanej termoregulacji ciała, dlatego musimy maluchy ubierać zawsze o warstwę więcej niż my sami. Jeżeli dziecko się rusza, to nie ma potrzeby go jeszcze przykrywać, ale jeżeli wieziemy go w wózku i cały czas leży, to konieczne poza ubiorem będzie dodatkowe okrycie w postaci kocyka. Możemy w niego zawinąć malucha tworząc rodzaj becika, w którym łatwiej dziecko przenosić i trzymać na rękach.

Jak wygląda kocyk minky?

kocyki dla dzieci minky we wzoryDzieci ubieramy i przykrywamy w takim sposób, jaki wymaga tego pogoda. Jeżeli jest ciepło, to w zależności od temperatury, malucha możemy przykryć pieluszką tetrową, lub cienkim kocykiem, a kiedy na polu jest niska temperatura, to najlepsze są kocyki dla dzieci minky we wzory, albo grubsza kołderka. Dzieci szybko marzną, dlatego idąc na spacer, dobrze jest mieć ze sobą jakiś kocyk. Okrycie wierzchnie nie można traktować jak dodatkową warstwę, a jedynie jako dodatek, ponieważ maluch może się odkryć kopiąc nóżkami. Kocyki dla dzieci są szyte z kolorowych materiałów, aby stymulować wzrok maluchów i zachęcać do interakcji. Kocyk minky jest produkowany z dwóch rodzajów materiałów, z jednej strony jest miękka bawełna, a z drugiej pluszowy polar minky. W ciepłe dni jedna strona doskonale chłonie wodę i osłania maluszka przed chłodem, a druga grzeje w zimie i nie przepuszcza powietrza. Tkanina minky jest zawsze gładka, a na swojej powierzchni posiada liczne wypustki, które dzieci uwielbiają ściskać. Bawełna jest najczęściej farbowana i posiada liczne wzory w misie, ptaki, czy kwiatuszki. Dla dziewczynek rodzice wybierają kocyki w jasnych, pastelowych kolorach, a dla chłopców wolą kupować ciemniejsze odcienie. Możemy je prać w pralce w temperaturze do sześćdziesięciu stopni i prasować od strony bawełnianej w celu wysterylizowania i pozbycia się ewentualnych bakterii. Po zakupie, przed pierwszym użyciem, kocyk należy wyprać i dokładnie wypłukać, ponieważ na materiale mogą się znajdować jakieś zanieczyszczenia.

Kocyki dla niemowląt najlepiej kupować w sklepach z artykułami dla dzieci, albo w sieci, bo tam dostaniemy je najtaniej. Warto kupić od razu przynajmniej dwie sztuki, żeby mieć je na zmianę. Dobrze jest skompletować całą wyprawkę dla dziecka przed narodzinami, aby na czas wszystko było pod ręką. Kocyk się nam przyda, kiedy będziemy wychodzić z dzieckiem ze szpitala, ponieważ takiego malucha lepiej okryć opuszczając mury szpitala, bo to będzie jego pierwszy kontakt ze światem.

 

Kocyk minky dla dziecka
Przewiń na górę