Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Kim jest i czym zajmuje się florystka?

Do tej pory chcąc kupić kwiaty szliśmy do kwiaciarni. Chcąc ozdobić restaurację na wesele kwiatami chodziliśmy po prostu do dekoratorki. Ostatnimi czasu jednak popularny stał się zawód florystyki lub florysty w wersji męskiej. Czym jest ten zawód i jakie zadania wykonuje? A także, czy każdy może zostać florystą? Zaczynając od początku, mianem florysty określamy osobę pracującą w kwiaciarni lub w firmie dekoratorskiej. Aby nim zostać należy zdać niezbędne kursy lub też skończyć odpowiednią szkołę. Jednak florystka musi przede wszystkim mieć talent i poczucie estetyki, aby stworzyć nie tylko bukiety lecz niesamowite kompozycje kwiatowe na przeróżne uroczystości. 

Zadania należące do florystki

florystka WarszawaJak już zostało wspomniane, aby być dobrym florystą nie trzeba kończyć najlepszej szkoły, liczy się poczucie stylu i estetyki, a także zdolności manualne. Potrzebna jest wrażliwość, chociaż jeszcze ważniejsza jest cierpliwość i wyjątkowa odporność na stres. Codzienne zadania florysty w pracy w kwiaciarni lub w firmie dekoratorskiej jako część większego zespołu zajmującego się dekoracją wnętrz, nie są skomplikowane. Mogą być one jednak trudne w wykonaniu, ponieważ w dużym stopniu praca florysty to kontakt z klientem, odgadywanie jego potrzeb i próba ich zaspokajania. Czasem może okazać się to trudniejsze, niż się może wydawać, ponieważ klient czasem nie potrafi ubrać w słowa swojej wizji lub też nie jest ona do końca sprecyzowana. Trzeba również przyznać, że jak w każdym innym zawodzie, zdarzają się różni klienci i trzeba nauczyć się z nimi postępować, by ich do siebie nie zrazić, a także aby ponownie skorzystali z naszych usług. Wydaje się, że praca florysty polega tylko na układaniu kwiatów w bukiety i różnorodne kompozycje kwiatowe, jednak jest to takie proste. Każdy bukiet lub cała kompozycja musi być spójna i dopasowana do motywu przewodniego danej uroczystości. Jeśli interesuje nas fachowa obsługa dekoracyjna i profesjonalna florystka Warszawa to miasto, które zaoferuje nam wiele firm dekoracyjnych świadczących również usługi florystyczne, jak i wiele innych. Warto o tym pamiętać.

Dekoracje kwiatowe to jedne z najważniejszych dekoracji, które wykorzystuje się na różnego rodzaju uroczystościach. Dodadzą one życia i uroku każdemu przyjęciu. Nic dziwnego więc, że zawód jakim jest florystka zyskał aż taką popularność ostatnimi czasy. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby zestawić ze sobą kilka kwiatów i spiąć je ozdobną wstążką, lecz aby stworzyć niesamowite kompozycje kwiatowe.

Kim jest i czym zajmuje się florystka?
Przewiń na górę