Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Kajaki atrakcją na Mazurach

Za miesiąc zaczynają się wakacje, jest to więc ostatni moment na to, żeby zaplanować jakiś dłuższy wyjazd. Pogoda w Polsce ma w tym roku wyjątkowo dopisywać, najbardziej popularne ośrodki wypoczynkowe będą więc bardzo oblegane. Dla amatorów sportów wodnych, lub dla osób, które po prostu lubią wypocząć na łonie natury w nieco bardziej aktywny sposób, idealnym kierunkiem wydają się być Mazury. W większości kojarzą się one z żeglowaniem, jednak to nie jedyna opcja aktywnego wypoczynku dla turystów.

Podziwiamy Mazury z kajaków

spływy kajakowe na MazurachNo i w końcu doczekaliśmy się pełni lata. Co prawda do oficjalnych, tych kończących się zamknięciem roku szkolnego wakacji pozostał jeszcze miesiąc, lecz już teraz pogoda sprzyja wypoczynkowi. Jest to ostatni dzwonek na zaplanowanie dłuższego wyjazdu. Pogoda w tym roku ma być wyjątkowo słoneczna i temperatury mają nie spadać poniżej dwudziestu stopni, wychodzi więc na to, że wszystkie krajowe miejscowości turystyczne będą przeżywać oblężenie urlopowiczów. W tym roku modnym kierunkiem wypoczynkowym są Mazury. Większość osób pewnie sobie myśli, że wjazd na Mazury wiąże się przeważnie z wynajęciem jachtu i żeglowaniem po mazurskich jeziorach. Owszem, jest to najbardziej powszechna możliwość, ale nie jedyna. Podziwiać piękne widoki można również z perspektywy kajaku. Coraz popularniejsze stają się bowiem zorganizowane dla większych grup lub też indywidualne spływy kajakowe na Mazurach, czyli po jeziorach i łączących je kanałach, Jest to bardzo przyjemna opcja, na którą może sobie pozwolić każdy, nawet, jak nigdy w życiu nie siedział w łódce. Zorganizowane spływy kajakowe dla większych grup obejmują nie tylko pływanie po akwenach wodnych, ale też miejsca do rozbicia namiotu oraz catering. Ta ostatnia opcja nie jest konieczna, ale często wykorzystywana. W końcu komu się chce czekać przy ognisku na jedzenie po całym dniu machania wiosłem. Lepiej przypłynąć w wyznaczony punkt, rozbić sobie namiot i dostać przygotowany wcześniej, ciepły posiłek. W spływach kajakowych mogą bez żadnych problemów uczestniczyć całe rodziny. W kajakach jest bowiem zazwyczaj specjalne miejsce dla dzieci.

Mazury to nie tylko łódki i zorganizowane rejsy. Aktywny wypoczynek nad jeziorami obejmuje na przykład spływy kajakowe. Kanały łączące jeziora i same jeziora są doskonałym miejscem do podziwiania piękna przyrody z pozycji łódki. Z roku na rok coraz więcej rodzin jak i zorganizowanych grup zgłasza swoją chęć udziału w takim spływie, gdzie wszystko jest zaplanowane od a do z, a więc trasa spływu a także pole namiotem i catering. 

Kajaki atrakcją na Mazurach
Przewiń na górę