Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jak wybrać dobrą kamerkę samochodową?

Kierowcy coraz częściej zakupują do swoich samochodów kamerki. Z pewnością jest to coś niebywale przydatnego, ze względu na kilka powodów. Przede wszystkim w przypadku wypadków są nieocenione. Zamiast sądzić się z kimś i mieć problemy ze względu na to, że ubezpieczyciel nie wie czyja wina, to na nagraniu wszystko będzie pokazane dzięki czemu zaoszczędzicie wiele czasu, nerwów oraz pieniędzy.

Ważne parametry kamerek samochodowych

niezawodna kamera samochodowa z czujnikiem ruchuKamerki samochodowe są kupowane przede wszystkim właśnie ze względu na wypadki. Jest to według mnie naprawdę rozsądne podejście i przyznam że sam w swoim aucie posiadam taką kamerkę, choć musiałem poświęcić nieco czasu by wybrać dobry model. Żeby wam ułatwić wybór czegoś dla siebie postaram się opisać najważniejsze cechy na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego urządzenia. Przede wszystkim istotna jest rozdzielczość, jeśli będzie słaba to nie będziemy zbyt wiele widzieć, albo wystarczy nieco pogorszona pogoda by obraz był kompletnie niejasny. Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na ten parametr, bo jeśli będzie słaby to zakup byłby kompletnie nieopłacalny. Poza tym kąt nagrywania powinien być jak najszerszy, dzięki niemu na nagraniu wszystko będzie dobrze pokazane. Nie będzie tak że coś pojawia się nagle z martwej strefy. Jest to kolejna istotna cecha na którą trzeba zwrócić swoją uwagę. Chciałbym przypomnieć o czymś takim jak czujniki ruchu. Zamiast ciągle nagrywać, kamera włącza się podczas jazdy samochodem lub w przypadku jakiejś stłuczki. Jest to niezwykle wygodne co przyzna zapewne wielu ludzi. Dla mnie taka niezawodna kamera samochodowa z czujnikiem ruchu jest podstawą jeśli chodzi o jazdę autem. Jednak jest też pewien parametr na który ludzie często nie zwracają uwagi, chodzi mi o pojemność pamięci. Dobrze byłoby żeby pamięć wewnętrzna była spora, lub też kamerka obsługiwała zewnętrzne karty SD o jakichś większych pojemnościach. Dzięki temu nie trzeba będzie się obawiać o brak miejsca na nagranie. W przypadku wielu kamerek dostępne jest nagrywanie w pętli, czyli przy nagrywaniu nowego obrazu usuwany jest ten najstarszy, dzięki czemu można cały czas coś nagrywać. Jest to wygodna opcja.

Jest to kilka parametrów na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru kamerki dla siebie. Poza tym nie powinniście kupować czegoś najtańszego bo po prostu nie zwrócą wam się te pieniądze, jeśli nagrania będą marnej jakości. Trzeba zadbać o to by wszystkie filmiki mogły być dobrze pooglądane przez każdego, by nie było żadnych niejasności.

Jak wybrać dobrą kamerkę samochodową?
Przewiń na górę