Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jak leczyć ból kręgosłupa ?

Ból kręgosłupa jest jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości. Według danych publikowanych przez WHO i GUS, u blisko 80%  osób stwierdza się dolegliwości bólowe dolnego odcinka kręgosłupa czyli bóle krzyża. Przewlekłość  i dolegliwość ta gwałtownie rośnie po 50 roku życia. Bóle kręgosłupa mogą być wywołane zarówno bieżącym problemem np. przeciążeniem jak i efektem poważniejszych problemów o bardziej złożonej specyfice.

Leczenie bólu kręgosłupa mojej mamy

bóle kręgosłupa proces leczenia poznańNiestety, moja ukochana mama, cierpi od dawna na bóle pleców. Chciałam jej bardzo pomóc. Jeżeli chodzi bóle kręgosłupa proces leczenia poznań ma wielu dobrych lekarzy specjalistów. Przed rozpoczęciem leczenia dolegliwości bólowych niezbędna jest właściwa diagnostyka. Dlatego zapisałam mamę na rezonans magnetyczny. Celem diagnostyki jest wskazanie źródła bólu, a precyzyjne rozpoznanie pozwala na podjęcie skutecznej terapii. Dzięki rezonansowi magnetycznemu  szybko zdiagnozowano źródło bólu pleców mamy. Szybkiego wykrycie zmian w kręgosłupie umożliwia szybkie zastosowanie odpowiedniej terapii, leczenia zachowawczego lekami, leczenia małoinwazyjnego lub operacyjnego. Podstawowe środki stosowane w terapii bólów kręgosłupa to farmakoterapia, fizjoterapia i działania profilaktyczne, a w razie konieczności również zabiegi operacyjne. W ostrej fazie bólu kręgosłupa leczenie polega na odpoczynku i farmakoterapii z zastosowaniem środków łagodzących ból i stan zapalny. U mamy proces leczenia był bardzo długi. Najpierw leczono mamę farmakologicznie lekami przeciwbólowymi. Stosowała też specjalne maści i plastry łagodzące ból. Lekarz wystawił też zlecenie na lecznicze masaże, które bardzo pomogły mamie. Na masaże mama chodziła trzy razy w tygodniu. To najlepszy sposób na uśmierzenie bólu pleców. Bóle nie ustąpiły dlatego lekarz zalecił zabieg termolezji. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Zabieg był bardzo potrzebny i dzięki niemu mamę plecy mniej bolały i mogła mieć ćwiczenia rehabilitacyjne.

Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu odczuwał ból pleców. Sam w sobie ból pleców nie jest chorobą, ale objawem wielu chorób dotyczących narządów położonych wewnątrz klatki piersiowej i jamy brzusznej. Jedną z częstszych przyczyn bólu pleców jest ból kręgosłupa. W 80% przypadków mija on po krótkim czasie, często jednak powraca. W pozostałych 20% nie ustępuje i staje się dolegliwością przewlekła, którą trzeba leczyć. Najlepiej udać się specjalisty z tej dziedziny.

Jak leczyć ból kręgosłupa ?
Przewiń na górę