Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Jak działa olejek CBG?

Odkąd odkryto, że z roślin można pozyskiwać dobroczynne substancje, które wpływają na ludzki organizm, przemysł medyczny całkowicie się odmienił. Konopie, zarówno siewne (Sativa), jak i indyjskie (Indica) mają wiele substancji chemicznych, które nazywane są kannabinoidami. Wiele osób na samą myśl o konopiach, ma w swojej głowie obraz bardzo psychoaktywnych substancji THC, zawartej w Cannabis Indica. I choć to prawda, że jest to bardzo silnie wpływający na układ nerwowy człowieka związek chemiczny, tak nie każdy rodzaj konopi jest w niego wyposażony.

Dobroczynne olejki konopne

olejki CBGKażda konopia jest tworzona z tego samego materiału genetycznego – komórki macierzystej. Kannabinoid CBG to właśnie taka komórka, która jest głównym budulcem dla każdego rodzaju i odmiany tej rośliny. Od innych odróżnia ją brak jakichkolwiek psychoaktywnych działań na człowieku – w porównaniu do THC. Ludzka wiedza na temat związków chemicznych w konopiach jest jeszcze bardzo okrojona i uboga, ale z biegiem lat i stale wzrastającym poziomem wiedzy i świadomości na ten temat, odkrywane są coraz to nowe właściwości kannabinoidów. Wynaleziono, że olejki CBG charakteryzują się bardzo dobrymi działaniami na zdrowie człowieka. Wykazano, że CBG działa antydepresyjnie, uspokajająco i przeciw lękom. Oleje CBG dobrze sprawdzają się w roli walki z autoagresją; są to choroby układu immunologicznego. Coraz częściej notuje się przypadki pacjentów z poszczególnymi chorobami tego typu. Dużo mówi się też o działaniu na komórki nowotworowe – kannabinoid CBG zapobiega wzrostu nowych oraz hamuje rozwój już powstałych. Ale jak właściwie działa na nas ten związek chemiczny? W ludzkim mózgu wykryte są receptory, które w reakcji połączenia z kannabinoidami, wywołują określone uczucie i rozpoczynają dane procesy naprawcze organizmu. Jest to solidna podstawa by twierdzić, że olejki CBG to kandydat, na jeden z lepszych, naturalnych lekarstw, jakie można zastosować na ludziach.

Minie jeszcze wiele lat, kiedy ludzie przestaną kojarzyć konopie tylko z psychoaktywnymi związkami chemicznymi i nienaturalnymi zachowaniami po zastosowaniu ich. Wyroby z olejów i nasion konopi są bardzo dobrymi produktami dla naszego zdrowia. Kannabigerol (CBG) to jeden z lepszych specyfików przeciwbakteryjnych. Naukowcy twierdzą, że może on wspomagać odbudowę i wzmocnienie kości. Nadal jednak wiemy niewiele na temat wszystkich zastosowań i możliwych działań związków, pochodzących z konopi. Warto jednak korzystać z już odkrytych olejków, których skutki są bardzo obiecujące.

Jak działa olejek CBG?
Przewiń na górę