Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Elewacja z elastycznymi deskami

 

Zazwyczaj podczas budowy domu przychodzi moment, gdy musimy zastanowić się nad wyborem materiału na elewację budynku. Coraz więcej zwolenników pozyskują deski imitujące prawdziwe drewno, dostępne w różnych kolorach. Z pewnością każdy zgodzi się, że elewacja z desek zawsze wygląda estetycznie i stylowo. Cześć osób decyduje się na całościowe pokrycie ścian deskami lub tylko częściowe, jak i połączenie deski z innymi materiałami. Wybór będzie za każdym razem indywidualny zależny od naszych upodobań.

Jak zaaranżować elewację domu?

trwała elastyczna deska elewacyjnaNie da się ukryć, że imitacja deski elewacyjnej coraz częściej zdobi budynki zarówno jedno- jak i wielorodzinne, niezależnie od stylu domów. Materiał imitujący naturalne deski jest idealny do urozmaicenia powierzchni w szczególności większych budynków. Materiał, z jakiego jest wykonana deska elewacyjna, bardzo odwzorowuje fakturę prawdziwego drewna, więc trudno jest ją odróżnić. Dodatkowo materiał ten jest łatwy w obróbce, ponieważ deski możemy w szybki sposób przyciąć bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi. Imitacja deski elewacyjnej ma bardzo wiele zalet, do których należą m.in.: lekkość i łatwość w montażu bez konieczności dodatkowych konstrukcji, deski nie wymagają żadnej impregnacji i są proste w pielęgnacji, jak również odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Deski elewacyjne są bardzo elastyczne, dzięki czemu nie pękają pod wpływem naprężeń, dlatego można je również montować na zaokrąglone fragmenty elewacji. Jak wygląda montaż drewnopodobnej okładziny elewacyjnej? A więc deski przyklejamy bezpośrednio do ściany otynkowanej (ważne, aby podłoże było suche, zwarte, oraz oczyszczone z kurzu i pyłu) za pomocą specjalnego tynku lub zwykłego kleju mineralnego do styropianu. Trwała elastyczna deska elewacyjna jest piękną i stylową ozdobą każdego budynku i z pewnością zwraca na siebie dużą uwagę osób przejeżdżających obok. Ważne, by towar zamawiać u znanych i sprawdzonych producentów, dzięki temu będziemy mieli pewność, że jest on wykonany z najwyższej jakości materiałów i posłuży nam na bardzo długi czas.

Drewniane deski na fragmentach elewacji to nowoczesny i efektowny sposób wykończenia nasze domu. Jest to materiał, który daje wrażenie ciepła, a jego powierzchnia jest przyjemna w dotyku. Deski można malować na dowolnie wybrany kolor, tak by pasowały do całego budynku. Co ważne ściany obłożone deskami wyglądają dużo ładniej, jak również są trwalsze niż tynk. I z pewnością jest łatwiej odnowić lub wymienić drewnianą cześć ściany, niż odmalować całą powierzchnię.

 

Elewacja z elastycznymi deskami
Przewiń na górę