Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Do regulowania okien wzywam fachowców

Przynajmniej raz na trzy lata zauważam, że okna w moim mieszkaniu domykają się coraz trudniej. Zawsze powtarza się to po gorącym lecie albo bardzo mroźnej zimie. jest to naturalne zjawisko, ponieważ materiały, z których wykonane są okna ulegają minimalnym odkształceniom w trakcie pogodowych anomalii. Jednak takie niedomykanie się okien pcv nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Przynajmniej nie dla mnie. Co prawda nie reguluję okien samodzielnie, ale wzywam do tego fachowców.

Regulację okien łącze z konserwacją

regulowanie okien pcv w poznaniuOkna pcv wymagają regularnej konserwacji. Polega ona na dokładnym czyszczeniu i popsikaniu wszystkich elementów metalowych specjalnym środkiem konserwującym. Trzeba taką regulację wykonać przynajmniej raz do roku, ale na szczęście można to zrobić samemu. Jeśli chodzi o konserwowanie okien to wykonuję to czynność samodzielnie, ale tylko wówczas, kiedy nie zamawiam fachowców do ich regulacji. Kiedy nadchodzi czas regulacji okien to wówczas zlecam od razu ich profesjonalną konserwację. Najlepsze jest to, że na regulowanie okien pcv w Poznaniu nie można się umówić w okresie letnim. Wszystko dlatego, że firmy zajęte są wówczas montażami okien i nie za bardzo mają czas na zajęcie się drobnymi zleceniami, jakimi są regulacje i konserwacja. Ale na październik czy listopad znajdziemy fachowców bez najmniejszych problemów. W moim mieszkaniu okna rozregulowują się średnio raz na trzy lata. I tak też staram się umawiać fachowców. Nie ma sensu robić tego częściej bo nawet rozregulowane okna i tak zamykają się u mnie w miarę łatwo. I kiedy zamawiam specjalistów do regulacji okien to od razu proszę o ich profesjonalną konserwację. Ostatnio nawet przy tej okazji wymieniłem sobie szybę w oknie. Na samej szybkie pojawiły się smugi, których w żaden sposób nie można było doczyścić. I okazało się, że można taką szybę po prostu wymienić. Wystarczyło jedynie rozkręcić ramę okna i wsadzić nową szybę. Oczywiście nie robiłem tego sam, bo nie odważyłbym się na rozkręcanie okna, ale przy okazji regulowania okien dowiedziałem się o takiej właśnie możliwości.

Raz na jakiś czas trzeba wyregulować okna, ponieważ materiał ulega odkształceniu przez upały i mróz. Wpływ na zamykanie się i otwieranie okien ma przede wszystkim różnica temperatury pomiędzy wnętrzem a dworem. W każdym razie wystarczy prosta regulacja, żeby zniwelować te niedogodności. Ta regulacja jest oczywiście prosta dla fachowców, którzy zajmują się tym na co dzień. Co trzy lata średnio zamawiam firmę fo wyregulowania okien oraz do ich konserwacji.

Do regulowania okien wzywam fachowców
Przewiń na górę