Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Cięcia laserowe – mój pomysł na biznes

Od kilku lat posiadam swój sklep, który oferuje laserowe cięcia różnych tworzyw. Nowoczesna technologia pozwala nam dziś na wiele praktycznych, nowatorskich rozwiązań, do których niewątpliwie zalicza się właśnie metoda laserowa. Specjalnym laserem światłowodowym można bowiem dowolnie znakować wiele tworzyw sztucznych. Na czym polega więc moja praca i jakie są najpopularniejsze zamówienia zlecane przez klientów?

Laser światłowodowy potnie wszystko 

szybkie cięcie plexi laseremJak już wspomniałem wyżej przytoczony laser, który generuje specjalny promień laserowy charakteryzujący się bardzo wysoką temperaturą poradzi sobie z bardzo wieloma materiałami. Dzięki tej metodzie ciąć i dowolnie grawerować można nie tylko plastik i plexi, ale również akryl, silikon, a nawet i szkło czy materiały pochodzenia naturalnego (drewniane sklejki). Szybkie cięcie plexi laserem jest również niezwykle precyzyjne i dokładne. Daje to więc możliwość zamawiania wszelakich, dowolnie zaprojektowanych kształtów, które wykończone są w sposób estetyczny (cięcia są precyzyjne, nie posiadają więc żadnych nierówności, możliwe jest również wygładzanie szczególnie ostrych rogów produktów). Ponadto warto także zaznaczyć, że najnowsze modele laserów światłowodowych dają także możliwość bardziej zaawansowanego znakowania materiałów (można je barwić a także dowolnie zmieniać samą ich teksturę). Trzeba także przyznać, że laserowe cięcia wykonuje się bardzo szybko, klienci czekają na swoje zamówienia zaledwie kilka dni. Co najczęściej zamawiają u nas klienci? W pierwsze kolejności należy podzielić ich na dwie zasadnicze grupy: klientów detalicznych oraz takich, które posiadają np. własne firmy i składają zamówienia hurtowe. Pierwszy typ klientów zamawia u mnie najczęściej różnego rodzaju gadżety oraz przedmioty codziennego użytku (takie jak kubki ceramiczne, plakietki czy figurki), które są projektowane i grawerowane dowolnie (najczęściej produkty te zamawiane są w ramach prezentu dla kogoś). Z kolei właściciele większych przedsiębiorstw często zamawiają u mnie grawerowane plakietki, specjalistyczne pojemniki oraz konkretne elementy mebli, które można składać samodzielnie. Codziennie przyjmuję bardzo wiele różnorodnych zamówień, co niewątpliwie świadczy o tym, że laser światłowodowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony konsumentów. 

Nowoczesne lasery dają nam dziś bardzo dużo możliwości. Obrabiają one materiały w sposób szybki, precyzyjny i estetyczny. Ponadto dają również możliwość wykonywania dowolnych kształtów, w różnych rozmiarach, o różnej grubości itd. Idealnie radzą sobie z różnymi materiałami: zarówno tworzywami sztucznymi, jaki i surowcami pochodzenia naturalnego (drewniane sklejki). Uważam że z biegiem lat metoda ta całkowicie wyprze inne, przestarzałe już urządzenia, które nie oferują tak wielu możliwości.  

Cięcia laserowe – mój pomysł na biznes
Przewiń na górę