Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Buty wojskowe na trudny teren

 

Przydziałowe buty wojskowe przede wszystkim były darmowe, więc większość kolegów używała ich na początku kariery w wojsku, choć narzekaniom na ich słabe wykonanie nie było końca. Zwłaszcza podczas pracy jesienią i wiosną, gdzie zdarzały się zadania wykonywane na bardzo mokrym terenie lub tuż po deszczu, owe buty naprawdę przegrywały z warunkami, i bardzo często rozchodziły się w szwach, rozszerzając się nawet i o dwa numery. Bardziej doświadczeni koledzy zaopatrywali się więc w nowoczesne obuwie militarne przy pierwszej okazji.

Obuwie wojskowe do działań w trudnym terenie

nieprzemakalne buty wojskoweFaktycznie przydatne obuwie do pracy w każdym terenie nie było ogromnym wydatkiem, choć oczywiście zdarzały się lepsze i bardziej zaawansowane odmiany butów, które mogły kosztować dość dużo. Mimo to, często wybierane były odmiany tańsze, jednak bardziej sprawdzone i przetestowane, z wieloletnią bardzo dobrą opinią. Od dawna, bardzo popularnymi były amerykańskie nieprzemakalne buty wojskowe, gdyż w odróżnieniu od większości tańszych modeli, były przez kolegów uważane za niemal niezniszczalne. Były one wykonane z bardzo wytrzymałej cordury, a wzmocnione zapiętki i podnoski w nich zastosowane ze stali, więc zapewniały nie tylko doskonałą ochronę nóg, ale również były odporne niemal na wszelkie uszkodzenia i znosiły pracę w trudnych warunkach bez jakiejkolwiek konserwacji doskonale. Buty, które używane były przez żołnierzy na przestrzeni wielu lat bez konieczności wymiany były bardzo częstym widokiem, i w dalszym ciągu zachowywały wszystkie swoje zalety. Cordura była fabrycznie impregnowana tak, by buty te były całkowicie wodoszczelne, więc praca w podmokłym terenie nie sprawiała żadnego problemu. Gruba, mocna podeszwa z wytrzymałej gumy tym bardziej taką pracę ułatwiała, gdyż głębokie profilowanie pomagało utrzymać równowagę na mokrych powierzchniach, błocie czy podmokłej ściółce, jednocześnie będąc niewrażliwą na przebicia czy uszkodzenie.

Mimo iż owe buty nie miały szczególnie nowoczesnego czy atrakcyjnego wyglądu, były jednak niezastąpione podczas bardzo trudnych zadań, wymagających ogromnego wysiłku, ale również i odpornego sprzętu. Nadawały się niemal na każdy teren, niezależnie od pogody i temperatury, więc mnóstwo doświadczonych żołnierzy używało ich w pracy, niemal nigdy nie wymieniając ich na inny typ obuwia. Niska cena była również bardzo dużą zaletą, gdyż w mało prawdopodobnym przypadku uszkodzenia owych butów, mogły być zastąpione nowymi niemal bez żadnego uszczerbku na budżecie.

 

Buty wojskowe na trudny teren
Przewiń na górę