Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Budowa hali na warsztat

Warsztat samochodowy to dobry pomysł na biznes. Samochody nawet od najbardziej renomowanych producentów mają prawo się zepsuć, trzeba wymieniać w nich części, czy odnowić lakier jeśli ma zarysowania. Nic więc dziwnego, że mechaników i lakierków nie brakuje, jednak muszą oni mieć miejsce do wykonywania napraw. Murowanie budynku jest drogie, a nie każdy może przekształcić swój garaż.

Hala idealna na warsztat samochodowy

hale warsztatowe z płyty warstwowejDlatego też rozwiązaniem staje się zbudowanie hali z płyty warstwowej. Płyty są gotowe do zamontowania, posiadają nawet odpowiednią izolację. Na podstawę wylewa się beton, a następnie mocuje metalowe ściany i sufit. Hale warsztatowe z płyty warstwowej są tak samo trwałe i stabilne, jak te murowane. Co więcej łatwo można je modyfikować. Wystarczy zdemontować całe ściany i poszerzyć halę, w ten sam sposób halę można też zmniejszać, czy zmieniać jej kształt. Wzięty mechanik będzie miał halę z kilkoma wjazdami, która pozwala na obsłużenie większej ilości klientów w tym samym czasie. Hala ma na wjeździe bramy rolowane, które podciąga się do góry. Brama często ma ,,okienko” przez które widać czy cos się dzieje w środku, a na samej bramie można wykonać napisy z nazwą serwisu czy z datami i godzinami otwarcia. Sama hala jako że posiada izolację to nie musi być dodatkowo opalana, co obniża rachunki za eksploatację. Hala także może mieć tradycyjne wejścia oraz okienka, a na metalowym suficie zawiesza się oświetlenie ledowe. Przy tworzeniu warsztatów nie można zapominać o kanale, czyli o wąskim i długim otworze w ziemi, z którego dokonuje się napraw. Samochód ustawia się tak, że jego koła są bo bokach dziury, jego podwozie znajduje się nad tą dziurą, a mechanik wchodzi do kanału i sprawdza gdzie znajduje się usterka. Kanał wykłada się kaflami ceramicznymi, bo łatwo się je czyści i nie nasiąkają niczym. W przypadku spuszczaniu płynu z chłodnicy czy wycieku oleju to jest ważne. Warto zaznaczyć fakt, iż płyta warstwowa posiada też właściwości izolujące akustykę, więc hałas urządzeń warsztatowych nie będzie przeszkadzał nawet osobom mieszkającym w jego sąsiedztwie. Oczywiście zawsze można dodatkowo wyciszyć czy zaizolowac konstrukcję, jednak nie jest to wymagane.

Dobrze przygotowana hala warsztatowa w niczym nie będzie ustępować wersji z cegieł lub pustaków. Hala może być postawiona nawet w okresie zimowym, jedynie fundament trzeba wylewać przy dodatnich temperaturach. Z ekspertami od hal można się dogadać w kwestii projektu oraz wykonania hali za cenę jaka nas satysfakcjonuje.

Budowa hali na warsztat
Przewiń na górę