Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Biżuteria do użytku codzienego

Kobiety bardzo często lubią dobrze wyglądać i przyciągać uwagę swoim strojem. Ważnym elementem każdej dobrej stylizacji jest wybór odpowiednich dodatków – butów, torebki i biżuterii. Niektóre z pań preferują biżuterię delikatną, w niewielkiej ilości, inne -wręcz przeciwnie. Przy wyborze biżuterii warto zastanowić się, czy ma ona służyć nam każdego dnia, a może być przeznaczone tylko na wyjątkowe okazje? Jakie dodatki będą uniwersalne i dopasowane do większości naszych ubrań?

Biżuteria ze srebra idealna na każdy dzień

srebrna biżuteria na co dzieńBiżuteria, tak jak makijaż czy ubrania, potrafi diametralnie zmienić nasz wygląd. Sprytnie dobrane dodatki mogą optycznie wysmuklić nasze twarze lub nawet całą sylwetkę. Przykładowo, długie i wiszące kolczyki wysmuklą i wydłużą buzię, zwłaszcza te o geometrycznych wzorach typu trójkąt czy kwadrat. Duże koła mogą poszerzyć zbyt wąską twarz oraz wyostrzyć jej rysy. Kolczyki w kształcie łez świetnie sprawdzą się, gdy chcemy uwydatnić kości policzkowe. Również przy doborze bransoletek i naszyjników, które będziemy nosić każdego dnia, ważne są proporcje i kształt naszego ciała. Osoby drobne i niskiego wzrostu mogą pozwolić sobie na szerokie i bogato zdobione elementy w biżuterii. Idealna dla nich będzie gruba, srebrna bransoleta, która może być wysadzana kamieniami. Ciekawie też będą wyglądać bransoletki z tak zwanymi charmsami, czyli zawieszkami o różnych kształtach, przedstawiające rozmaite przedmioty. Na szyję sprawdzą się masywne wisiory na cienkich łańcuszkach, które optycznie wydłużą sylwetkę. Taka srebrna biżuteria na co dzień sprawdzi się przy każdej możliwej okazji. Kobiety o dość masywnej sylwetce, szerokich ramionach i biodrach, powinny zrezygnować z szerokich i mocno rozbudowanych naszyjników. Tutaj idealne będą wisiorki typu celebrytka – delikatne, z płaską zawieszką i cienkim łańcuszkiem. Nie dodadzą naszej szyi i ramionom dodatkowej objętości, sprawią że będziemy wyglądać elegancko i świeżo. W takim typie sylwetki warto kierować się zasadą, że co za dużo, to nie zdrowo i postawić na minimalizm. Masywne i mocno zdobione bransolety i naszyjniki obciążą naszą sylwetkę, przez co będziemy wyglądać nieatrakcyjnie.

Wybierając odpowiednią biżuterię należy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim powinniśmy dopasować ją do swojego typu urody, kształtu twarzy oraz sylwetki. Zawsze warto kierować się zasadą minimalizmu, delikatna srebrna bądź złota biżuteria sprawdzi się u każdego. Natomiast panie niskiego wzrostu mogą sobie pozwolić na bardziej masywne dodatki, na przykład ciężkie naszyjniki czy szerokie bransoletki.

Biżuteria do użytku codzienego
Przewiń na górę