Plejaj.pl

Jeżeli szukasz rozrywki i ciekawych doznań. odwiedź nas !

Bezpieczny escape room

Pamiętam, jak zaczynał się taki wielki bum na escape roomy. Dla każdego było to coś totalnie nowego i niektórzy mylili je z domami strachów, bali się tam iść. Ja też nie za bardzo orientowałam się w całej sytuacji, ale ostatecznie się wybrałam i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Taka rozrywka stawała się coraz popularniejsza, przez co pojawiły się osoby, które chciały tylko zarobić. Pojawiło się pytanie:

Jak znaleźć bezpieczny escape room?

bezpieczny room escape - warszawaPo pierwsze – opinie w internecie. To naprawdę ważne, by się z nimi zapoznać, szczególnie z tymi negatywnymi. Nigdy nie wierzę stronom, które mają tylko pozytywne komentarze, to po prostu na kilometr cuchnie kupowaniem dla siebie szeptanego, internetowego marketingu czy innego rodzaju  szemranego marketingu. Oczywiście, zbyt duża ilość negatywnych komentarzy, to bardzo niedobrze. Jeśli internauci dość pozytywnie oceniają escape room, powinniśmy też zastanowić się nad miastem. Bezpieczny room escape – warszawa z pewnością będzie miastem bardzo konkurencyjnym, dlatego właściciele będą się wręcz prześcigać w tym, by spełniać wymagania klientów i wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Jeśli zadzwonimy i zapytamy właściciela escape roomu o dokumenty od państwowej straży pożarnej, a ten będzie coś kręcił lub się zdenerwuje – od razu dajmy sobie spokój. Resztę można sprawdzić już na miejscu. W budynku, w którym jest wybrany przez nas pokój tajemnic, powinny być wyznaczone drogi ewakuacyjne. W szczególności w Warszawie escape room powinien mieć tak zwany panic button, czyli nacisk paniki, który możemy wybrać, kiedy chcemy uwolnić się z pokoju – czy to z powodu jakiegoś nieprzewidzianego przez organizatorów wypadku, ale i kiedy sami jesteśmy za bardzo przerażeni lub gdy osoby, które są z nami, zaczynają za bardzo się bać, czy wręcz dostają ataku paniki. Koniecznie sprawdźmy, czy panic button jest – to bardzo ważny znak, że escape room gwarantuje nam profesjonalną opiekę i bezpieczeństwo. Możemy również zerknąć na zupełne podstawy, które powinny przykuć nasz wzrok w każdym miejscu, w którym chcemy czuć się bezpiecznie – czy są gaśnice, aktywne wyjście awaryjne. Możemy podpytać samego pracownika, co zrobiłby w jakiejś przykładowej sytuacji, by sprawdzić, czy został dobrze przeszkolony i w pełni przygotowany do swojej roli.

To wszystko zapewni nam swobodną i dobrą zabawę, w czasie której będziemy czuć dreszczyk emocji jedynie z faktu gry, w którą postanowiliśmy zagrać, a nie prawdziwego niebezpieczeństwa. Zawsze pamiętam o sprawdzaniu, czy właściciele miejsc, w których chce dobrze się bawić i którym płacę za tę zabawę, gwarantują mi bezpieczeństwo. Przez to wszystkie moje wspomnienia z escape roomów są tylko i wyłącznie pozytywne. 

Bezpieczny escape room
Przewiń na górę